Розробка фірмового стилю: 5 головних етапів

22 Жовтня 2020

Фірмова стилістика об’єднує візуальні елементи бренду у єдине ціле. Це мова, якою компанія спілкується зі своїми клієнтами. Саме завдяки фірмовій стилістиці та логотипу, що є її основою люди ідентифікують компанію серед фірм-конкурентів.

З чого починається розробка корпоративного стилю компанію? Це трудомісткий творчий процес, який складається з багатьох елементів, які можна умовно згрупувати у 5 головних етапів.

Етап 1: вивчення бізнесу клієнта

Нам, як дизайн-студії, необхідно розуміти специфіку діяльності компанії замовника. Тому, на цьому надважливому етапі ми розпочинаємо знайомство з клієнтом та збір ключової інформації.

вивчення бізнесу клієнта

Ми запитуємо, які товари чи послуги пропонує замовник, хто є його цільовою аудиторією, які слабкі та сильні сторони прямих конкурентів, які існуючі логотипи подобаються, а які ні та ще багато інших важливих питань. Це анкетування має назву бриф.

Ми розуміємо, що заповнення брифу вимагає часу. Тому наш account-менеджер може задати усі важливі питання усно. Анкетування дозволяє дизайнерам, які будуть розробляти логотип та фірмовий стиль, зрозуміти побажання клієнта та запропонувати найкращі рішення згідно його потреб.

Етап 2: пошук референсів

Що таке референси у дизайні? Це візуальна підбірка зображень, приклади поєднання кольорів, шрифтів, компонування окремих графічних елементів, фотографії з інтернету тощо.  

Пошук референсів

Опираючись на бриф, ми розпочинаємо пошук референсів, які потім надсилаємо клієнту. Вони дозволяють краще зрозуміти смаки замовника та узгодити стилістику дизайну перед початком роботи.

Етап 3: розробка концепцій дизайну

Розуміючи вектор роботи, дизайнери розпочинають розробку концепцій. Над кожним проєктом завжди працюють два дизайнери або більше, щоб запропонувати замовнику декілька варіантів дизайну.

Пошук концепції дизайну

Ми оформляємо концепти логотипу та фірмового стилю у презентації та надсилаємо їх клієнту.

Етап 4: вибір та доопрацювання

Ми доопрацьовуємо обрану концепцію та вносимо усі необхідні правки. Результат цього етапу – готовий логотип, шрифти та корпоративні кольори, що є основою для розробки фірмового стилю компанії.

Вибір концепції

Етап 5: розробка фірмового стилю

Розробка логотипу, вибір корпоративних шрифтів, основних та додаткових кольорів, створення патерна створюють фірмову стилістику бренду. 

Саме фірмовий стиль формує корпоративну айдентику компанії: його використовують для оформлення сайту та соцмереж, корпоративного мерчу, брендування авто тощо. Мерч з елементами фірмового стилю (брендований одяг, рюкзаки, термочашки тощо) створює справжній корпоративний дух – люди, які працюють разом у фірмі, що має індивідуальну стилістику, відчувають себе єдиною, згуртованою командою. 

Розробка фірмового стилю

Окрім цього, фірмовий стиль є основою брендингу: він допомагає клієнтам краще запам’ятати компанію, підвищує рівень довіри, позитивно впливає на імідж та впізнаваність. Саме чітке дотримання правил використання фірмового стилю можуть гарантувати успіх компанії. Адже брендинг – це стратегія, що складається з комплексу послідовних дій, серед яких розробка логотипу та фірмового стилю мають першочергове значення.


left
mail Thank you! your message has been sent