Що таке брендбук, фірмовий стиль та гайдлайн

27 Жовтня 2020

Успішний бренд – який він? Зазвичай, це відома персона чи впізнавана компанія, що має власну філософію, історію створення та розвитку, а також високий рівень довіри серед клієнтів. Такий бренд завжди знаходить відгук у свідомості людини, викликає цілий спектр емоцій та спогадів, пов’язаних із продуктами чи послугами компанії.

Фірмовий стиль

Без сумнівів, основа успіху – це якість товарів та послуг. Але становлення бренду неможливе без вдало розробленої візуальної складової – логотипу та фірмового стилю. Компанія може пропонувати відмінний продукт, але слабка айдентика негативно впливатиме на імідж, довіру та впізнаваність. Тому, цілісний образ бренду складається із двох частин – це якість продукції чи послуг та правильна стилістика.

З чого складається фірмовий стиль

Логотип та фірмовий стиль дозволяють компанії комунікувати із своїми споживачами, демонструвати цінності та філософію бренду, а також візульно вирізнятись серед фірм-конкурентів.

Логотип

Фірмовий стиль компанії – це розробка логотипу, вибір корпоративних шрифтів, основних та додаткових кольорів, створення патерна. Фірмовий стиль формує корпоративну айдентику компанії – все, що стосується візуальної складової бренду (візитки, корпоративний одяг, фірмові бланки, вивіски, упаковка, сайт та соцмережі тощо). 

Правильне використання логотипу та фірмового стилю бренду фіксується в таких корпоративних документах як гайдлайн та брендбук.

Гайдлайн та брендбук: відмінності

Що таке гайдлайн? Це технічний опис фірмового стилю, збірка правил використання логотипу, шрифтів, фірмових кольорів та інших візуальних складових бренду. Цей документ – керівництво, що дозволяє безпомилково використовувати логотип, корпоративні кольори та шрифти при виготовленні сувенірної продукції, брендованого одягу та корпоративної поліграфії (бланки, папки, ділові щоденники), дизайну упаковки, а також в мережі Інтернет (сайт, соцмережі, онлайн довідники, каталоги).

Гайдлайн

Гайдлайн забезпечує впізнаваність бренду, а також заощаджує час та гроші компанії. Він пропонує готові рішення, що дозволяє дизайнерам швидко підготувати макети в єдиній стилістиці бренду.

Яка відмінність гайдлайну від брендбуку, адже їх так часто плутають? Брендбук – це книга, що описує місію, унікальну торгову пропозцію, цінності та філософію бренду. Це стратегічний документ, призначений для керівників бізнесу та відділу маркетингу. Він дозволяє формувати цілісний образ бренду і обрати шляхи, спосіб та принцип побудови комунікації зі споживачами. 

Гайдлайн – це важлива частина брендбуку. Тому, якщо брендбук – це опис індивідуальності бренду, то його складова – гайдлайн – це технічне керівництво для спеціалістів.

Навіщо компанії гайдлайн та брендбук

Гайдлайн та брендбук – це основа побудови успішного бренду. Без цих важливих документів фірма не може конкурувати на ринку, втрачає довіру клієнтів та недоотримує потенційний прибуток. 

В бізнесі важлива системність. І брендбук, що містить гайдлайн “на всі сто” її забезпечує. Книга правил оберігає компанію від можливих ризиків, позитивно впливає на рівень лояльності працівників та на імідж в очах клієнтів та партнерів.

Брендбук

Розробку брендбуку та гайдлайну варто довірити дизайн-студії із досвідом. Студія WE.DESIGN вивчить вашу цільову аудиторію та специфіку діяльності компанії, а також проведе аналіз конкурентів, щоб розробити працюючий та ефективний брендбук.


left
mail Thank you! your message has been sent